Chcete zahradní fontánu, která vydrží? Pak si vyberte polyresin

Chcete zahradní fontánu, která vydrží? Pak si vyberte polyresin

Zahradní fontána už dávno není jen vícepatrová mísa s andělíčky nebo květinovými motivy. A proto s stává žádanou součástí zahrad venkovských stejně jako moderních. Často jsou zahradní fontány využívány i jako estetický prvek v obchodních pasážích, v čekárnách u lékařů apod. Tak jak vybírat fontánu, která vydrží?

klasicka fontanaModerni fontana

Kromě tradičních matriálů jakými jsou dřevo a kámen, případně keramika, se v současné době využívá přírodní či častěji umělá pryskyřice polyresin. Jedná se o organickou sloučeninu tvořenou uhlíkem a vodíkem.

Výrobky z této pryskyřice jsou velmi oblíbené v prostorách, kde je vysoká vlhkost nebo tam, kde je výrobek vystaven působení povětrnostních vlivů. Z polyresinu se proto vyrábí koupelnové doplňky (dávkovače mýdla, záchodová prkénka,…), umyvadla, sochy a také zahradní fontány J Můžete se setkat také s bižuterií či domácími doplňky či dekoracemi (svícny, lampičky, vázy, umělecké předměty).

Tento materiál je oproti umělému kameni či sádrovým odlitkům velice tvárný a umožňuj zpracování i těch nejjemnějších detailů. Po zatvrdnutí se však jedná o velmi odolný materiál. Polyresin je možné barvit už při výrobě výrobku, po vytvrzení je pak lesklý. Pokud je barvený až po odlití a vytvrzení, je možné dosáhnout prakticky jakéhokoli vzhledu povrchu. Matného, lesklého, sametově hebkého, nebo i metalického.

moderni fontana

Sochaři jej používají často v alabastrové úpravě (vybělený polyresin s přídavkem kamene) a kromě odlívání z něj mohou i klasicky sochat svá díla.

Proti venkovním vlivům je polyresin opravdu odolný, nevadí mu ani déšť, ani zima. U zahradních soch i fontán je jeho použití stále širší, protože se jedná o opravdu trvanlivý materiál.

Pokud jste měli pochyby o trvanlivosti zahradní fontány, tak teď už je mít nemusíte :-) Vyberte si z naší nabídky!

POZOR! Kromě materiálu fontány či kašny závisí odolnost vůči mrazu také na konkrétním provedení kašny. Vždy hledejte informace o mrazuvzdornosti v popisu produktu.

Zahradní fontány, které vydrží - to je polyresin

Komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web: (na začátku s http://)
* Komentář: