15 minut cvičení v domácím bazénu pro kondici i hubnutí

15 minut cvičení v domácím bazénu pro kondici i hubnutí

Není žádné tajemství, že plavání a cvičení v bazénu prospívá našemu zdraví. Zatímco opravdové plavání si mnoho z nás dovolit v domácím bazénu nemůže, tuto sestavu si zacvičit můžete. Zabrat dostane zejména dolní polovina těla, na které jsou dvě třetiny kosterního svalstva. Nepotřebujete rozměrný ani hluboký bazén. A dokonce nemusíte ani umět plavat :-)

Pojďme se podívat na sestavu na 15 minut, která Vám pomůže hubnout i zpevnit postavu.

Jdeme na to!


Rozhodnuti se v bazénu přestat jen válet, ale také ho využít pro zdraví? Nedávno jsem četla zajímavou myšlenku. K životní spokojenosti člověk potřebuje několik věcí. Tou nejzásadnější je jeho tělo. Když nefunguje správně, vše ostatní ustupuje do pozadí a přestává být důležité. Bohužel pro zdraví svého těla neděláme často nic až do chvíle, kdy se objeví zdravotní problém. Takže pojďme pro své tělo neco udělat!

Cvik 1 Zahřátí


Bez zahřátí riskujeme zranění, takže ani tady na něj nezapomínáme. V bazénu se snadno zahřejeme rychlejší chůzí po dně. Voda klade odpor, takže to není tak snadné jako venku :-) A abychom zahřáli paže, tak přidáme i kroužení pažemi.
Vydržíme 2 minuty.

Cvik 2 Běh na místě


Zkoušeli jste někdy v bazénu běhat? Je to fuška. Při tomto cvičení běháme na místě a snažíme se kolena zvedat co nejvýš.
Vydržíme 2 minuty.

Cvik 3 Skákání


Hned co skončíme s během, dáme nohy k sobě a snožmo skáčeme zleva doprava a zpět. A tak skotačíme další 2 minuty.

Cvik 4 Výpady


Známé cvičení z fitness. Nakročíme jednu nohu dopředu a jdeme do podřepu, hlavu nepotápíme. Pažemi v tomto cvičení pohybujeme jako když řežeme pilou, do rytmu podřepů. Můžeme použít činky, nebo třeba láhve s vodou. A další 2 minuty jsou za námi.

Cvik 5 Ploutve


Pamatujete si, jak jste se učili plavat? Často to bylo tak, že jsme se drželi okraje bazénu rukama, leželi na břiše a kopali nataženýma nohama. A přesně tak vypadá tento cvik. Snažte se rychlost kopání udržet celé dvě minuty.

Cvik 6 Kolo


Otočíme se zády k hraně bazénu. Roztáhneme ruce podél okraje bazénu, abycho byli dostatečně stabilní. Nohama začmeme šlapat jako na kole. Opět se snažíme jet rovnoměrně po dobu dvou minut.

Cvik 7 Břicho


V tomto cvičení se zaměříme na břišní svalstvo. Zůstaneme v pozici na kole, pouze nohy dáme k sobě a začneme přitahovat kolena k hrudníku. A znova je natahovat. Tomuto cviku věnujeme poslední dvěm minuty. Pokročilí mohou kombinovat pitažení kolen přímo k hrudníku s přitahováním kolen směrem k podpaží, střídavě nalevo a napravo. Tak dosáhnete posílení i šikmých břišních svalů.

Cvik 8 Protažení


Strečink bychom neměli podceňovat po žádném cvičení. Je to účinný způsob, jak předcházet zraněním a udržet své tělo pružné. Tady doporučujeme z bazénu vylézt, protáhnout si nohy, ruce i záda a jít se osvěžit sklenicí vody.

Přeji mnoho zdaru a výdrž při provádění této sestavy. Cvičení ve vodě je o to příjemnější, že voda při nám krásně šplouchá :-) Sestava zahrnuje v sobě aerobní, posilovací část i část zaměřenou na břišní svalstvo. Sestava je určena hlavně pro ženy, protože stehna, hýždě a břicho jsou naše "problematické" partie. Ale taky nás dělají ženami :-)

Komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web: (na začátku s http://)
* Komentář: